FUTURE CREATORS PRAKSES PROGRAMMA

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubators (SBI) ir izveidojis jaunu trīs mēnešu prakses programmu “Futurecreators”. Tajā aicināti iesaistīties studenti, kuri apgūst komunikācijas vai multimediju virzienu, vai biznesa vadību. Var iesaistīties arī citas nozares studenti - galvenā ir motivācija apgūt korporatīvās komunikācijas pamatus, veidot rakstus, organizēt pasākumus, kā arī vēlme uzzināt ko jaunu par jaunuzņēmumu vidi un biznesa inkubatora darbību.


Programma paredzēta 8-10 studentiem, kuri prakses pirmajā mēnesī piedalīsies apmācībās par satura un rakstu veidošanu, preses relīžu rakstīšanu, vizuālo materiālu izveides pamatiem, kā arī projekta vadību un pasākumu organizēšanu, ko vadīs iepriekš piesaistīti nozares profesionāļi. 


Pēc teorijas apguves praktikanti organizēs savu pasākumu LU SBI vai “Icebreakers” kanālā un veidos rakstus par aktuālām tēmām saistībā ar jaunuzņēmumu vidi ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Lai atvieglotu procesu, praktikantiem tiks sniegti dažādi praktiski rīki, kurus izmantot uzdevumu izpildē. Papildus šiem uzdevumiem, praktikantiem ir iespēja piedalīties citu aktivitāšu realizēšanā, piemēram, inkubatora dalībnieku filmēšanā un Demo dienas organizēšanā. Tāpat ir iespēja realizēt jebkuru citu ideju un ieteikumus, kas papildinātu LU SBI darbību.


Programmas rezultātā ir iespēja nokārtot studiju praksi, papildināt zināšanas un tās pielietot praksē. Centīgākajiem praktikantiem ir arī iespēja pretendēt uz apmaksātu pozīciju LU SBI, organizējot dažādas inkubatora aktivitātes un nākamā gada “Icebreakers” festivālu. 
Programma var tikt īstenota gan klātienē, gan attālināti, atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī.


Ja arī tev ir vēlme nākt praksē LU studentu Biznesa inkubatorā, sazinies ar mums, rakstot uz biznesainkubators@lu.lv.
 

2021 PAVASARA PRAKTIKANTI

ANASTASIJA BABARIKINA

Pieteicos programmā “Future Creators”, jo vienmēr meklēju iespējas pilnveidoties un mācīties. Kā LU Biznesa vadības studenti mani aizrauj plānošana, komunikācija un biznesa tendences, līdz ar to prakse tieši LU SBI deva iespēju pielietot esošās zināšanas, kā arī izkāpt no komforta zonas un izjust uz ādas reālo pasākumu plānošanas procesu.

Veidotie pasākumi: 

Prakses ietvaros Anastasija veidoja rakstu par finanšu tehnoloģijām.

 

Māris Bikše

Man šī prakses iespēja paspīdēja, varētu teikt, pavisam nejauši, un izdomāju pieteikties - kāpēc gan nepamēģināt ko jaunu? Nebiju gaidījis, ka mani pieņems, bet tas notika. Viss, ko praksē dzirdēju, darīju, bija kas līdz šim nezināms, līdz ar to iemācījos daudz ko jaunu. Sen nebija gadījies izkāpt no komforta zonas, bet šī prakse ļāva atkal mazliet atvērties.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Māris veidoja rakstu par medicīnas tehnoloģijām.

 

Žaklīna Rodņina

Esmu aktīvs un radošs cilvēks, kas vienmēr meklē vietu, kur izpausties, attīstīt savas prasmes un pilnveidoties. Studēju LLU Dizaina un amatniecības programmā. Brīvo laiku pavadu laiku pie dabas, veidoju dizainus, gleznoju, fotografēju u.c. “Future Creators” programmā ieguvu jaunu pieredzi un zināšanas dažādu rakstu un tiešsaistes pasākumu veidošanā.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Žaklīna veidoja rakstu par emocionālo inteliģenci.

Līga Aija Lagzdiņa

Nākamgad uzsākšu žurnālistikas studijas, tādēļ šī prakse man ļāva plašāk iepazīt un izzināt visaptverošo komunikācijas un mediju nozari, veidot rakstus, preses relīzes un vizuālos materiālus. Ieguvu noderīgas un praktiskas zināšanas par projektu un pasākumu organizēšanu, interviju veidošanu un jaunuzņēmumu vidi.

Veidotais pasākums:

Prakses ietvaros Līga veidoja rakstu par inovācijām.

 

Luīze Tone

Šobrīd esmu LU SZF Komunikācijas zinātnes studente. Vienmēr paticis atrasties starp cilvēkiem, un tieši “Future Creators” programma sniedza iespēju ielūkoties, kā šo savu īpašību spēju pielietot lietderīgi. Raksta veidošanas process, kā arī pasākuma organizēšana un moderēšana noteikti bija ļoti noderīga pieredze savas tālākās karjeras izvēlē.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Luīze veidoja rakstu par ilgtspēju.

 

Simona Sindija Alkšere

Esmu centīga LU Komunikācijas zinātnes studente ar daudzpusīgām interesēm un hobijiem. Patīk aktīvi iesaistīties kultūras pasākumos, palīdzēt cilvēkiem un vairot pozitīvismu sev apkārt. “Future Creators” bija lieliska iespēja, lai apvienotu visu to, ko man patīk darīt - iesaistīties, palīdzēt un vairot labo! Šī bija lieliska iespēja, lai, neraugoties uz bailēm, neapstātos pie sasniegtā, bet turpinātu pilnveidot sevi un veidot sev jaunus izaicinājums!

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Simona veidoja rakstu par sociālo uzņēmējdarbību.

 

Ikdienas studijas LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas zinātnes programmā sniedz lieliskas teorētiskas zināšanas, taču vienmēr zināju, ka vēlos atrast vietu, kur gūt savas pirmās praktiskās zināšanas. Prakse LU SBI bija lieliska iespēja, kas palīdzēja iepazīties ar manām stiprajām un ne tik stiprajām pusēm. Tajā pašā laikā arī aicināja izkāpt no ikdienas komforta zonas un gūt jaunas zināšanas.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Kate veidoja rakstu par STEM nozari.

   

Diāna Žilinska

Prakse LU SBI bija lieliska iespēja izmēģināt savas spējas pasākumu organizēšanā, kā arī konkrētās jomas profesionāļu piesaistē. Ļoti noderīgas bija arī apmācības, kurās guvām gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, kuras pielietot ne tikai prakses laikā, bet arī turpmāk darba vidē.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Diāna veidoja rakstu par virtuālo realitāti.

 

Anna Evelīna Krišjāne

Prakse deva man iespēju izkāpt no ierastās komforta zonas, veicot uzdevumus, ar kādiem iepriekš nebiju saskārusies, piemēram, organizējot tiešsaistes pasākumu. Tāpat šīs apmācības un vēlāk arī praktiskie darbi aizpildīja dažādus iztrūkumus manā zināšanu bāzē tieši komunikācijas jomā.

Veidotie pasākumi:

Prakses ietvaros Anna veidoja rakstu par radošo uzņēmējdarbību.

 

2020 RUDENS PRAKTIKANTI

Airita Skaldere

Lai arī studēju LU Sociālo zinātņu fakultātē Komunikācijas zinātnes programmā, esmu introverts, tomēr ar degsmi uzkrāt zināšanas un pieredzi, tāpēc reizēm pārņemu daļu ekstroverta būtības. “Futurecreators” programmā visu pieredzēju pirmo reizi un ieguvu vērtīgas pamatzināšanas turpmākai attīstībai. 

Veidotais pasākums: Green Finance - FinTech Trend for 2021

Veidotais raksts: Do you have the "grit"?

 

Annija Tamane

Esmu atvērta un radoša psiholoģijas studente un Latvijas Universitātes Studentu pašpārvaldes biedre. Brīvajā laikā eju pārgājienos, gleznoju vai skrienu. Piedalos visur, kur saskatu iespēju palīdzēt citiem, piedzīvot ko aizraujošu vai attīstīt savas prasmes, tāpēc darbojos “Futurecreators” programmā.

Veidotais pasākums: Green Finance - FinTech Trend for 2021

Veidotais raksts: When perseverance leads to success...

 

Džeina Anna Drelinga

Esmu enerģisks, pozitīvs un aktīvs cilvēks, kuram patīk iesaistīties dažādās avantūrās. Studēju LU Komunikācijas zinātnes programmā, kā arī vadu Radio NABA raidījumu "Studentu pietura". “Futurecreators” programma ir vērtīga un forša iespēja, lai iegūtu jaunas prasmes un zināšanas, kā arī jaunus kontaktus.

Veidotais pasākums: Diskusija "Mākslīgā intelekta iespējas biznesa vidē"

Veidotais raksts: Sensors that indicate food quality

 

Aija Hovecka

Studēju LU Komunikācijas zinātni bakalaura līmenī. Brīvajos brīžos lasu grāmatas, baudu teātra un kino mākslu. Ikdienā strādāju iepakojuma jomā. “Futurecreators” programmā apvienoju esošo pieredzi un jauniegūtās zināšanas, veidojot rakstu par antibakteriāla iepakojuma tehnoloģiju un organizējot diskusiju par mākslīgo intelektu biznesa vidē. 

Veidotais pasākums: Diskusija "Mākslīgā intelekta iespējas biznesa vidē"

Veidotais raksts: Innovative packaging

   

Daniels Balodis

Mācos Latvijas Kultūras koledžā 3. kursā kultūras menedžmentā ar multimediju specializāciju. Ikdienā vienlaikus darbojos vairākās organizācijās, kurās esmu uzkrājis zināšanas, taču “Futurecreators” programmā ieguvu jaunu pieredzi, rīkojot pasākumu tiešsaistē. Prakses laikā piedalījos arī Demo dienas organizēšanā un inkubatora dalībnieku filmēšanā.

Veidotais pasākums: Cosmos in Our Future

Veidotie raksti: 

Inkubatora komanda "Good Mood Food"

Inkubatora komanda "My Food Intelligence"

Inkubatora komanda "Tiptip.lv"

 

Megija Garoza

Aktīva Komunikācijas zinātnes studente, kuras ikdienas galvenā misija ir uzzināt, kas atrodas "aiz horizonta". Zināšanu ieguve ir mans sports, hobijs un pamatnodarbošanās. “#Futurecreators” programmā esmu atradusi vēl vairāk lielisku ceļu, kā to varu darīt!

Veidotais pasākums: Cosmos in our Future

Veidotais raksts: What is changing in the world of science?

Elizabete Zariņa

Šovasar absolvēšu angļu filoloģijas studiju programmu Latvijas Universitātē. Pēdējā laikā profesionāli visvairāk esmu darbojusies komunikācijas un sabiedrisko attiecību jomā, taču ļoti vēlos pievērsties arī pasākumu organizēšanai - abas šīs lietas apvienoju “Futurecreators” programmā, kā arī palīdzēju pie "Demo dienas" organizēšanas un veicu tās moderēšanu.

Veidotais pasākums: Diskusija "Darba vide rīt - mājās vai birojā?"

Veidotais raksts: Creativity – an opportunity and freedom of choice

 

Edgars Cebaks

Šobrīd esmu biznesa klientu atbalsta speciālists SIA “Maxima Latvija”. Piedaloties Future Creators programmā, attīstīju savas zināšanas un prasmes mārketingā, kā arī guvu jaunu skatījumu uz IT un biznesa sfērām Latvijā. Varu teikt, ka “Futurecreators” ietekmēja manas nākotnes izveidi.

Veidotais pasākums: Diskusija "Darba vide rīt - mājās vai birojā?"

Veidotais raksts: Robotics in Latvia: between inspiration and struggles