Par mums

Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubators ir lielākais universitāšu biznesa inkubators Latvijā. Mēs palīdzam visu studiju līmeņu un virzienu LU studentiem un viņu komandām uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību, piedāvājot vispusīgu atbalstu visās biznesa idejas attīstības stadijās.

Kā notiek biznesa inkubācijas process?

Uzņemšana Biznesa inkubatorā notiek divas reizes gadā - rudenī un ziemā. Vispirms, 30 komandas, kuras ir izvēlētas dalībai programmā, piedalās 8 nedēļu fāzē, kurā strādā pie savas idejas validācijas, tiekās ar mentoriem un iegūst pamatzināšanas par to, kā rīkoties attīstot jaunu biznesa ideju. 
Astotajā nedēļā, komandas, kuras ir izpildījušas nepieciešamos kritērijus, piedalās inkubatora organizētajā “Demo Dienā”, kur pretendē uz naudas balvām, pateicoties ERAF līdzfinansētājam projektam Nr. 1.1.1.3/18/A/007" Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem" un cīnās par palikšanu inkubatorā un piedalīšanos programmas 16 nedēļu fāzē.

Programmas 16 nedēļu posmā, komandām tiek nodrošinātas nodarbības, studentiem ir iespēja saņemt ikmēneša stipendijas, finansiālu atbalstu prototipu izstrādei, mentoringu. 16. nedēļā komandas atkal piedalās "Demo dienā".

Viss iekļauts

Visiem inkubatora sezonas dalībniekiem bez maksas ir pieejamas: 

Motivējoša vide  ● Darba un ražošanas telpas  ● Mentoru un ekspertu konsultācijas  ● FabLab Projektu studijas iekārtas - 3D printeri un lāzergriezēji    ● Moderna LU BVEF FOTO un VIDEO Studija   ● Iespaidīgs naudas atbalsts inkubācijas laikā un noslēgumā 

Biznesa cilvēki apkārt neļauj padoties

Inkubatora komanda kopā ar profesionāliem koučiem, mentoriem un biznesa ekspertiem rūpējas, lai jaunie uzņēmēji saņemtu visu nepieciešamo atbalstu savas idejas attīstīšanai un pārējo inkubatora dalībnieku panākumi mudina iet uz priekšu. Turklāt dalībnieki regulāri saņem informāciju par Latvijā un Eiropā notiekošajiem grantu konkursiem, investīciju sesijām, akseleratoru uzņemšanām un citiem start-up community pasākumiem.

 

No kurienes nauda?

LU studentu Biznesa inkubatora aktivitātes tiek īstenotas pateicoties Latvijas Universitātes, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, kā arī Latvijas un ārvalstu mecenātu, t.sk. Friends of the University of Latvia organizācijas biedru finansiālam atbalstam, ko administrē Latvijas Universitātes fonds.

Nodibinājums Latvijas Universitātes fonds darbojas kopš 2004. gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Friends of the University of Latvia apvieno latviešu izcelsmes ASV pilsoņus – Latvijas Universitātes atbalstītājus. Tā ir LU fonda partnerorganizācija, kas dibināta pēc Džona Dž. Medvecka iniciatīvas. Fonda pamatuzdevums ir nodrošināt spožāku nākotni Latvijas izglītībai.

 

No 2019.gada rudens, inkubators realizē vairākas aktivitātes projekta “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” ietvaros.