Šogad jau devīto reizi norisināsies “Uzņēmējdarbības nometne Kembridžā”, kuru nu jau absolvējuši ir 155 dalībnieki. Nometne ir Latvijas un Kembridžas augstskolu un mentoru sadarbībā veidota ikgadēja uzņēmējdarbības prasmju attīstības programma ar mērķi atbalstīt iniciatīvas bagātus Latvijas studentus inovatīvu ideju veidošanas procesā un klātienē iepazīstināt viņus ar pasaules inovāciju ekosistēmas paraugreģionu- Kembridžu, Lielbritānijā.

Nometne norisinās divās daļās. Vispirms norisinās sagatavošanās un atlases posms Latvijā, kas šogad notiks no 9. aprīļa līdz 28. maijam, pēc kura 20-30 labākie dalībnieki dosies uz nedēļu ilgu, intensīvu posmu Kembridžā, Lielbritānijā. Šogad aizraujošais Kembridžas posms norisināsies no 18. augusta līdz 25. augustam. Tieši Kembridžas posms ir unikāls piedāvājums inovāciju un uzņēmējdarbības izaugsmes programmu vidū kā Latvijā, tā arī visā Eiropā. Kembridžā dalībnieki apmeklē ietekmīgus inovāciju centrus, piemēram, St.John’s Innovation Centre, Future Business Centre, kā arī piedalīties vērtīgās mentoru lekcijās.

“Šī nedēļa mainīja to, kā es redzu savu biznesa ideju. beidzot es sapratu, cik vērtīgs ir tas, ko daru, un kādas iespējas tas paver. Tas nebūtu iespējams bez Kembridžas uzņēmējdarbības nometnes. Paldies Jums par to!”, ar iespaidiem pēc 2022. gada nometnes dalījās programmas absolvents Raimonds Jurgelis, Bruntor dibinātājs, kas attīsta elektrisko kravas skūteri.

Programmas nolūks ir iedrošināt pievērsties uzņēmējdarbībai ar starptautisku perspektīvu, veidot izpratni par ilgtspējīgas un inovatīvas uzņēmējdarbības kultūru un paaugstināt jauno uzņēmēju konkurētspēju. Piesakoties programmai individuāli vai ar komandu, dalībniekiem tiek dota iespēja attīstīt savu biznesa ideju pieredzējušu mentoru un lektoru sabiedrībā. Programmai var pieteikties gan jauni cilvēki, gan cilvēki ar pieredzi kādā specialitātē, bet bez līdzšinējas pieredzes uzņēmējdarbībā. Programmas uzdevums ir sniegt dalībniekiem zināšanas, pieredzi un kontaktus uzņēmējdarbības veidošanai.

“Jaunajiem uzņēmējiem un studentiem tā ir teicama iespēja attīstīt savu ideju “drošā” vidē, satikt jaunus cilvēkus, veidot savu profesionālo kontaktu tīklu  Latvijā un starptautiski. Programmas Kembridžas modulis ir ļoti piesātināts ar Kembridžas vēsturisko un mūsdienu inovatīvo atmosfēru, tikšanām ar neparastiem cilvēkiem, aizraujošiem lektoriem un uzņēmējiem. Smelties šo pieredzi ir vērtīgs ieguvums, kas dos stimulu uzņēmējdarbībai nākamajiem gadiem”, stāsta programmas koordinators Elmārs Baltiņš.

Programmu īsteno biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku, profesoru Alanu Barelu un Anglia Ruskin University Kembridžā. Līdz šim programmu absolvējuši 139 dalībnieki un vismaz 15 no viņiem pēc programmas norises ir izveidojuši vai attīstījuši savus uzņēmumus. Programmas partneri ir Biznesa vadības koledža, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, kā arī Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā.

Vairāk par programmu iespējams uzzināt, kā arī elektroniski pieteikties līdz 2024. gada 9. aprīlim var mājaslapā https://www.connectlatvia.lv/cvc/

 

Dalīties