8. oktobrī Latvijas Universitātē (LU) jau ceturto gadu norisināsies studentu Biznesa inkubatora rīkotais studentu un jauno profesionāļu biznesa iespēju festivāls “Icebreakers’21”. Ikgadēja tradīcija festivāla ietvaros ir biznesa ideju konkurss, kura laikā komandām ir iespēja prezentēt savas biznesa idejas un sacensties par 10 000 EUR.  

Piedalīties konkursā aicināti biznesa ideju autori, kuriem ir vēlme iesaistīties inkubatora jaunajā sezonā 2021./2022. akadēmiskajā gadā. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 10 000 EUR. Balvas tiks sadalītas starp - daudzsološākajām idejām, kuras vērtēs īpaši izraudzīta komisija.

Potenciālie dalībnieki aicināti pieteikties konkursam līdz 3. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu festivāla “Icebreakers’21”tīmekļa vietnē. Uzstāties uz festivāla skatuves un prezentēt komisijai savu ideju tiks aicināti 10 labākie ideju autori un viņu pārstāvētās komandas. Starts grantu konkursam uz festivāla galvenās skatuves tiks dots pulksten 17.00, un tas, tāpat kā pārējās festivāla aktivitātes, norisināsies LU Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3. 

Grantu konkurss norisinās, pateicoties 2014. gadā izveidotajam "Biznesa ideju fondam", kas bija inkubatora lielākā mecenāta Džona Medvecka iniciatīva, kuru toreiz un arī turpmāko gadu laika ir atbalstījuši Driehaus ģimene, LMT Retail&Logistics, Inbox.lv, un citi uzņēmumi un privātpersonas. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes fonds.

Lai piedalītos konkursā, nepieciešams sagatavot piecu minūšu prezentāciju angļu valodā. Tajā jāiekļauj:

  • biznesa ideja, problēma, ko tā risina un tirgus lielums; 
  • komanda, kompetences; 
  • konkurenti un salīdzinājums ar tiem; 
  • ko vēlaties pārbaudīt/sasniegt ar pieprasīto finansējumu; 
  • kā plānojat izmantot pieprasīto finansējumu;
  • kādi ir projekta atskaites punkti un termiņi, lai sasniegtu mērķi; 
  • biznesa ilgtermiņa attīstības scenārijs, uz ko jūs virzāties.

Pēc prezentācijām komisijai būs iespēja uzdot komandām sev interesējošus jautājumus par konkrēto biznesa ideju. Konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc komisijas apspriedes - festivāla “Icebreakers’21” noslēguma ceremonijas laikā.

Komandas, kas saņems grantu, noslēgs līgumu ar LU fondu. Jāatzīmē,ka, lai saņemtu grantu, līguma parakstīšanas brīdī komandas sastāvā jābūt vismaz 50% LU studentu, pētnieku vai pēdējo divu gadu absolventu. Detalizēti ar Biznesa ideju fonda konkursa noteikumiem var iepazītiesBiznesa ideju fonda nolikumā.

N.B. Ja uz grantu konkursu pieteiksies vairāk nekā 10 pretendenti, tiks rīkota priekšatlase 4. oktobrī pulksten 17.00, uz kuru tiks uzaicināti visi pretendenti. 

 

Dalīties