Mēs visi vēlamies būt veseli, laimīgi un arī garšīgi paēduši. Mēs plānojam savu laiku, lai to aizpildītu maksimāli lietderīgi un paspētu visu iecerēto. Tad kādēļ neieplānot arī kādu veselīgu maltīti? Ikdienas steigā ir viegli aizmirst par to, ka nepieciešams arī paēst, taču, ja tas ir ierakstīts tavā plānā, viss kļūst pavisam vienkārši. Savās pārdomās dalās inkubatora pavasara programmas komandas MySmartMealPlanner dalībniece Elizabete Sināte.

Kvalitatīva dzīvesstila dienasgrāmata

Sen loloti sapņi par savu recepšu grāmatu un 2020. gada nogalē radušies veselības traucējumi iedvesmoja Elizabeti uzlabot gan savu, gan citu cilvēku ikdienu, ieviešot un popularizējot apzinātas ēšanas paradumus. MySmartMealPlanner ir 53 nedēļu ēdienreižu plānotājs, kas papildināts ar veselīgām un vienkāršām receptēm ikdienas maltītēm, veselīgo ieradumu fiksēšanas iespējām, kā arī uztura speciālistu un sporta treneres ieteikumiem.

Visas receptes ir Elizabetes interpretācijas jau pazīstamiem ēdieniem, daži ir arī mammas mācīti un no draugiem aizgūti. “To var uzsākt lietot, negaidot jauna kalendārā gada iesākšanos. Tā ir kvalitatīva dzīvesstila dienasgrāmata, kurā sniegtā informācija ir rūpīgi sagatavota un pārbaudīta. To ir iespēja ņemt līdzi savās ikdienas gaitās un aizpildīt visas dienas garumā vai atvēlēt tam laiku vakarā. Vērtīgs ne tikai tā funkcijas, bet arī ietvertās informācijas un dizaina dēļ.”

Veselīgi un skaisti

Būt veseliem un skaistiem – kāda vilinoša kombinācija. Bet pacietību – labs nāk ar gaidīšanu un rūpēm par sevi! 3 galvenie iemesli, kādēļ ir nepieciešams plānot ēdienreizes: tā iespējams ietaupīt laiku un naudu, kā arī uzlabot veselību. Plānotājs negarantē konkrētus rezultātus, bet tas iedvesmo veselīgā veidā sasniegt vēlamos mērķus.

Elizabete stāsta: “Ēdienreižu plānošana nav paredzēta, lai ierobežotu, bet gan lai sakārtotu un uzlabotu dzīvesveidu un tā kvalitāti. Ar ēšanas traucējumiem saistītās saslimšanas ir aktuālas. Manā 2021. gadā veiktajā aptaujā no simts respondentiem 50% atzina, ka ir saskārušies ar ēšanas traucējumiem. Tā ir ne tikai bulīmija un anoreksija, bet arī kompulsīvā pārēšanās un emocionālā ēšana. Gan uztura speciālisti, gan sporta treneri saviem klientiem iesaka plānot ēdienreizes. Tā ir ne tikai lieliska iespēja, kā uzlabot savus ēšanas paradumus, bet arī ietaupīt naudu.”

Radīt pārmaiņas

Pārmaiņas savā dzīvesveidā ne vienmēr ir vieglas, galvenais ir nebaidīties! Pirms katra jaunā piedzīvojuma, projekta vai mērķa Elizabete sev atgādina R. Šarmas teikto: “Visas pārmaiņas sākumā ir grūtas, vidusposmā juceklīgas, taču beigās tās ir lieliskas!

Raksts tapis sadarbībā ar inkubatorā realizēto #futurecreators programmu, raksta autors: Žaklīna Rodņina.

Foto: Kristaps Bardziņš

 

Dalīties