Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
“Simustac” projekta autors LU Fizikas un matemātikas fakultātes students Kalvis Lauberts
“Simustac” projekta autors LU Fizikas un matemātikas fakultātes students Kalvis Lauberts

Vides simulācijas kamera, daudzfunkcionāls grāmatu plaukts un citas LU studentu biznesa idejas atbalsta LU Biznesa ideju fonds

09.06.2016

Idejas tapušas trijos mēnešos, studentiem piedaloties uzlabotajā LU Ekonomikas un vadības fakultātes studiju kursā “Uzņēmējdarbības ekonomika”. Šogad kursa laikā studentu komandas saņēma arī 150 EUR idejas prototipa izveidei. 8.jūnijā, notika kursa kulminācija – grantu konkurss, kura rezultātā četras studentu uzņēmēju komandas saņēma kopumā 11 063 EUR finansējumu no LU Biznesa ideju fonda mecenātiem biznesa idejas realizēšanai.

Žūrijas locekļi – LU Biznesa ideju fonda mecenāti - bija vienisprātis par 1600 EUR finansējuma piešķiršanu projektam “Simustac”. LU Fizikas un matemātikas fakultātes students Kalvis Lauberts izveidoja Vides simulācijas kameru (inkubatoru), kas ir lētāka un vairāk piemērota dabaszinātņu nodarbībām skolās. Idejas autors plāno grantu izmantot eksperimentālu iekārtu partijas ražošanai. Kā vienu no savas idejas būtiskākajiem sasniegumiem Kalvis min ieguldījumu izglītībā.

Vislielāko – 4205 EUR grantu ieguva daudzfunkcionālais grāmatu plaukts “BOOKMOUNT”, ko izstrādāja studenti Edgars Bērziņš un Pēteris Potapovs. Plaukts ir domāts efektīvai grāmatu un žurnālu sakārtošanai uz galda, var tikt izmantots kā grāmatzīme un, projekta autori ir pārliecināti, kļūs par ilgi gaidītu risinājumu publisko vietu uzgaidāmajās telpās.

3800 EUR saņēma Rihards Krasovskis un Aleksandrs Šošins galda spēles “Džentlmeņu spēle” pirmās partijas ražošanai. Žūrijas locekļi arī norādīja, ka uzņēmējiem uzreiz pēc pirmo produktu realizācijas jāsagatavo spēles analogi Igaunijas, Lietuvas un Krievijas tirgum. Uzreiz pēc pasākuma viesi un mecenāti spēli izmēģināja.

Evitas Kalniņas, Pētera Laura un Danilas Zatoka projekts – interneta platforma privātstundu pasniedzējiem “Ideal Lesson” ieguva prasītos 1458 EUR ar nosacījumu, ka 1. septembrī komanda prezentēs LU studentu Biznesa inkubatoram platformas funkcionālo minimumu.

Starp 5 idejām, kuru autori fonda finansējumu nesaņēma, ir mobila aplikācija pasūtījumu veikšanai ēdināšanas uzņēmumos, smartfonu vāciņi ar konkrētajā periodā aktuālo dizainu, mobila aplikācija “Pielaiko mākslu” un īpašas datoru somas dizaineriem.

Studentu idejas šogad vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa ideju fonda vadītājs Mikus Losāns, LU Biznesa ideju fonda mecenāti Andris Griķis (inbox.lv), Toms Jurjevs (4Finance), Filips Rajevskis (Mediju Tilts) un Inta Poča (BDO), kā arī LU studentu Biznesa inkubatora absolvējušā uzņēmuma – SIA Greynut līdz dibinātājs un granta ieguvējs 2014. gadā Kristiāns Līcis.

Fotogalerija no apbalvošanas pasākuma