Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“RUB-GUN” izveidotājs, LU BVEF students Ingmārs Pozņaks
Kuras LU studentu biznesa idejas šogad saņēma naudu realizēšanai?
Nataļja Ņemčenko, LU studentu Biznesa inkubators
13.06.2017.

Pagājušonedēļ ar grantu konkursu noslēdzās LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes sadarbībā ar mecenātiem izveidotais studiju kurss “Uzņēmējdarbības ekonomika”. Četras kursa laikā izstrādātas biznesa idejas saņēma kopā 7 600 EUR realizēšanai.

Trīs mēnešu laikā kursa studenti no visām LU fakultātēm strādāja pie reālām biznesa idejām – pētīja tirgu, veidoja prototipus un pat pārdeva pirmos produktus -, paralēli apgūstot uzņēmējdarbības teorētiskos pamatus. Rezultātā kursa laikā tapuši 20 biznesa projekti, no kuriem pieredzējušu uzņēmēju un ekspertu žūrija pagājušonedēļ izvēlējās perspektīvākos.

1600 EUR granta finansējumu un iespēju četrus mēnešus attīstīties ar LU studentu Biznesa inkubatora atbalstu saņēma Sindijas Leldes Tipaines un Toma Madžuļa izstrādātais risinājums bērnu plakanās pēdas profilaksei “Sajūtu spilventiņi”. LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studenti saņemto atbalstu plāno izmantot produkta pirmās partijas ražošanai un zīmola izveidei.

Anitas Atslenas (LU Medicīnas fakultāte), Evas Taubes (LU Humanitāro zinātņu fakultāte) un  Ulda Sproģa (LU Bioloģijas fakultāte) projekts “Vēskaltējums”, kas piedāvā kaltēt ogas pēc īpašas tehnoloģijas, saņēma 2000 EUR izejvielu iegādei, iepakojumam un mārketingam. Žūrija sagaida, ka rezultātā biznesa projektam ir jāspēj piesaistīt investīcijas tālākai attīstībai.

Žūrijas un klātesošo interesi raisīja azartiska rotaļlieta “RUB-GUN”, ko izveidoja LU BVEF students Ingmārs Pozņaks. Viņš parādīja pirmo izveidotu prototipu netraumatiskai bērnu pistolei, kas šauj ar gumijas lodītēm. Projekta autors saņēma 2000 EUR idejas tālākai attīstīšanai.

2000 EUR ieguva projekts “Spicy” – Simonas Raizes (LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte) un Lidijas Golubevas (LU BVEF) izgudrotais risinājums garšvielu sakārtošanai virtuvē un ne tikai. Komanda jau veido sadarbību ar vienu no pazīstamākajiem Latvijas garšvielu izplatītājiem, un pateicoties saņemtajam finansējumam plāno uzlabot produkta īpašības, piedāvājot to gan mājsaimniecībām, gan korporatīvajiem klientiem.

Starp idejām, kas šoreiz finansējumu nesaņēma, ir tumsā spīdoša auduma apģērbs, īpaša dizaina gumijas apavi, no ziediem veidotie matu aksesuāri un veselīgi našķi.

Kursa studentu biznesa projektus šogad vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa ideju fonda vadītājs Mikus Losāns, LU Biznesa ideju fonda mecenāti Egils Boitmanis (INFINITUM 8), Rinalds Kalniņš (SIA LMT RETAIL & LOGISTICS), kā arī uzņēmēji Guntis Jirgensons (ZE DONATS), Juris Baltačs (Infinitum 8), Vita Brakovksa (biedrība “Zinis”) un kursa “Uzņēmējdarbības ekonomika” pasniedzējs, LU BVEF docents Kārlis Purmalis.

Fotogalerija no pasākuma >>