Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Studentus un pasniedzējus aicina apmeklēt Digital Freedom Festival

17.11.2017.

Tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival, kas no 27.-28. novembrim notiks Rīgā, organizatori aicina augstskolu studentus, profesorus, pasniedzējus un augstskolas personālu, kas interesējas par tehnoloģiju attīstību, apmeklēt pasākumu, piedāvājot īpašu cenu biļetēm. Festivāls notiks uz 6 skatuvēm, pulcēs vairāk nekā 100 konferences runātāju no visas pasaules, lai diskutētu par jaunākajiem atklājumiem tehnoloģiju jomā un to ietekmi uz startup uzņēmumiem, korporācijām, politiku un dzīvesstilu.

Festivālā varēs iedvesmoties no pieredzējušiem uzņēmējiem, apmeklēt darbnīcas, uzzināt par jaunākajām tendencēm tehnoloģiju jomā un iegūt globālu priekšstatu par digitālo kultūru.

 

Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa: “Prieks, ka festivālā dalību apstiprinājuši jau 1000 dalībnieku no 25 pasaules valstīm, tai skaitā, vairāk nekā 100 startup kompānijas. Mēģināsim aizsteigties notikumiem priekšā un diskutēsim, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt biznesu, valsti un, jā, arī personiskās dzīves kvalitātes latiņu pacelt nākamajā attīstības līmenī, kā mums visiem kļūt ieguvējiem no tehnoloģiskās revolūcijas.”

 

LR Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Esmu gandarīts, ka Latvijā ir šāds vērienīgs tehnoloģijām veltīts pasākums kā Digital Freedom Festival, jo tehnoloģijas ir valstu, pilsētu un ikviena indivīda rītdiena. Spēja attīstīt tehnoloģiju prasmes, veicināt startup uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, radīt sinerģiju starp jaunuzņēmumiem un korporācijām lielā mērā noteiks Latvijas konkurētspēju nākotnē. Kā mazai valstij mums ir iespēja būt dinamiskākiem, radošākiem un atvērtākiem jaunām idejām - tā ir iespēja, kas jāizmanto.”

 

Galvenās tēmas - mākslīgais intelekts, viedās pilsētas, kiberdrošība, zaļās tehnoloģijas, FinTech un digitālā detoksikācija jeb digital detox.

 

Festivālu atklās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Uz festivāla galvenās skatuves ar runām uzstāsies pasaulē vadošās domnīcas Singularity University NASA izpētes centra Silīcija ielejā (ASV) dibinātāja Katrīna Mironuka (Kathryn Myronuk), NATO Kiberdrošības centra vadītāja Merle Maigre un inovāciju vadītājs uzņēmumā Brandwidth Dīns Džonsons (Dean Johnson) no Lielbritānijas, kurš interaktīvā prezentācijā demonstrēs trauslo robežu starp cilvēku un mašīnu. Tāpat uzaicinātie tehnoloģiju entuziasti diskutēs par pilsētu, morāles, komunikācijas nākotni.

 

Lattelecom Open Stage meklēs sadarbības iespējas starp startup uzņēmumiem un korporācijām. Notiks diskusijas par mākslīgā intelekta nākotni, kur uzstāsies mākslīgā intelekta akceleratora Rockstart programmu direktors Marjels Kvekels (Marjel Quekel) no Nīderlandes un SIFR AB līdzdibinātājs un vadītājs Tāvs Tammiste (Taavi Tammiste) no Igaunijas.

 

Norvik Investors Lounge galvenā tēma būs finanšu tehnoloģijas, un tajā uzstāsies Eiropas Komisijas Startup un inovāciju daļas vadītājs Pēteris Zilgalvis un Transferwise attiecību vadītāja ar valsts institūcijām Flora Kolemana (Flora Coleman) no Lielbritānijas un daudzi citi, tai skaitā, blockchain un kriptovalūtas speciālisti.

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Magnetic Latvia Business Center varēs smelties iedvesmu no Latvijas veiksmīgajiem startup uzņēmējiem.

 

Green Innovation Lounge notiks diskusijas par zaļajām tehnoloģijām un to spēju saglābt planētu.

 

Savukārt Lifestyle Lounge pievērsīsies dzīvesstila izmaiņām tehnoloģiju laikmetā, mākslas un tehnoloģiju sinerģijām modes un pārtikas nākotnei. Populāri “jūtūberi” no Somijas diskutēs, par to kā jaunie mediji ietekmē tradicionālos medijus un mārketinga metodes, kāda nozīme ir iegūtajai komūnai. Tāpat Lifestyle Lounge tiks apskatīta digitaļās detoksikācijass tēma.

 

Festivāla ietvaros notiks arī konkursi startup uzņēmējiem (startup pitch), kurus rīkos pasaulē vadošais akcelerators 500 Startups (ASV), mākslīgā intelekta akcelerators Rockstart (Nīderlande), Latvijas Biznesa enģeļu asociācija (LatBAN), Eiropas inovāciju iniciatīva Climate- Kic.

 

Konkursu rīkos arī projekts EstLat Accelerate, kas piedāvā virkni pirms akcelerācijas programmu ar mērķi atbalstīt pavisam jaunas startup komandas. Katrs pirms akcelerācijas cikls ilgst aptuveni 4 mēnešus un ietver hakatonus, darbnīcas, individuālas mentoringa sesijas u.c. aktivitātes.

 

Pilna festivāla programma: http://www.digitalfreedomfestival.com/festival/schedule/

 

Par Digital Freedom Festival

 

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28. novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

 

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivālu atbalsta stratēģiskais partneris Lattelecom, oficiālā banka - Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups, Eiropas Komisija, LR Ekonomikas ministrija, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, LR Ārlietu ministrija, airBaltic, PINS, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), Rockstart akselerators, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija, SAMSUNG, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Izraēlas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, Slush, Mailigen, Printful, Coffee Pixels, S/B PRO Startup Studio. Mediju partneri: LETA, Diena, Star FM, CoFounder, IR, BerlinBalticNordic.net, LabsofLatvia, The Baltic Times, Dienas Bizness. TVnet.lv u.c.

 

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

 

 

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).