Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU studentu Biznesa inkubators trim komandām piešķir 10 000 eiro

02.10.2017.

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubatoru piektajā sezonā absolvējušas 14 jauno uzņēmēju komandas. Biznesa tālākai attīstībai trīs no komandām ir ieguvušas LU Biznesa ideju fonda grantus 10 000 eiro apmērā. Vienlaikus līdz 15. oktobrim ir atklāta pieteikšanās Biznesa inkubatora sestajai sezonai - ej.uz/inkubatoru.

“Idejas ir daudziem, bet ne visiem pietiek apņēmības un gribasspēka tās realizēt dzīvē. Šī gada Biznesa inkubatoru absolventi ir jaunie uzņēmēji, kuriem ir izdevies savas idejas pārvērst reālos produktos un iegūt jau pirmās pārdošanas. Esmu pārliecināts, ka mēs par daudziem no viņiem vēl dzirdēsim,” uzsver LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš. 

Biznesa inkubācijas sezonas noslēguma grantu konkurss norisinājās jau ceturto gadu, pateicoties Džona Medvecka, Driehaus ģimenes un mecenātu ziedojumiem. Šogad konkursā piedalījās sešas no 14 inkubatoru absolventu komandām. Pēc biznesa projektu prezentācijas pieredzējušu uzņēmēju žūrija nolēma 10 000 EUR grantu sadalīt starp trim komandām. Kontroldarbu veidošanas datorprogrammas izstrādātāji “Ingenium” saņēma 2415 EUR; attīstošo bērnu rotaļlietu ražotājs “KOPAA” ieguva 3200 EUR, bet lielāko grantu - 4385 EUR apmērā - žūrija piešķīra veselīgo augļu un ogu saldējumu ražotājiem “Avenei”.

“Pateicoties mūsu ziedotājiem, Biznesa inkubatoram ir iespēja labākajiem absolventiem sniegt nozīmīgu atbalstu tālākai biznesa attīstībai, kā arī veidot jaunu mecenātisma kultūru Latvijā - mūsu absolventu regulāri ziedo inkubatoram un nākamo komandu atbalstam. Īpaši lepojamies, ka no mūsu absolventiem joprojām aktīvi ir 24 uzņēmumi, kas pērn vien ģenerēja vairāk nekā 740 tūkstošus eiro lielu apgrozījumu un nodrošināja 100 darbavietas,” atzīmē LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Miks Losāns.

Jauno uzņēmēju idejas šogad vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns, LMT Retail& Logistics vadītājs un valdes loceklis Rinalds Kalniņš, A/s 4finance izpilddirektors Gvido Endlers, TechHub līdzdibinātājs Viesturs Sosārs un A/s Baltic International Bank Stratēģiskās plānošanas pārvaldes vadītāja Jekaterina Kuzņicova.

Biznesa inkubācijas sezonas noslēguma grantu konkurss norisinājās jau ceturto gadu, pateicoties Džona Medvecka, Driehaus ģimenes un mecenātu ziedojumiem, kurus administrē Latvijas Universitātes fonds.

 

Pieteikties dalībai inkubatora sestajā - 2017./2018. akadēmiskā gada - sezonā var līdz 15. oktobrim. Informāciju par pieteikšanos meklē ej.uz/inkubatoru