Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studenta uzņēmēja gars
Pēdējās izmaiņas veiktas:
08.05.2015

2015. gada februārī LU EVF Biznesa inkubators sadarbībā ar LU Biznesa ideju fondu atklāja unikālu iniciatīvu „STUDENTA UZŅĒMĒJA GARS”, kas ļaus studentiem studiju kursa ietvaros attīstīt reālas biznesa idejas un iegūt kopumā 102 000 eiro lielu finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Ideja par projektu pieder LU mecenātam Džonam Medveckim (John J. Medveckis), kas, būdams LU Goda biedrs un latviešu izcelsmes ASV uzņēmējs, aicināja savus draugus un citus LU mecenātus atbalstīt LU Biznesa ideju fonda izveidi, kas projektam nodrošina finansējumu. 

Programma paredz, ka katru gadu trīs gadu laikā akadēmiskā kursa „Uzņēmējdarbības ekonomika” ietvaros 140 studenti no dažādām Latvijas Universitātes fakultātēm komandās attīstīs reālas uzņēmējdarbības idejas, ko kursa noslēgumā vērtēs pieredzējušu uzņēmēju komisija. Vērtēšanas rezultātā četras komandas ar spēcīgākajām un vislabāk izstrādātajām idejām saņems Biznesa ideju fonda atbalstu 6 000 eiro apmērā idejas realizēšanai ar iespēju 4 mēnešus darboties LU EVF Biznesa inkubatorā. Visbeidzot, inkubācijas noslēgumā „STUDENTA UZŅĒMĒJA GARS” absolventi kopā ar LU EVF Biznesa inkubatora regulārā sasaukuma dalībniekiem piedalīsies konkursā par iespēju iegūt 10 000 eiro uzņēmuma turpmākai attīstīšanai. Programmas posmi un pamatskaitļi ir attēloti infografikā. 

Studenti-programmas dalībnieki novēro augstu kolēģu motivāciju un aktivitāti, izstrādājot idejas. „Mūsdienās daudzi jaunieši baidās uzsākt uzņēmējdarbību, jo nav pārliecināti par idejas dzīvotspēju, nevēlas uzņemties kredītsaistības vai nevar atrast domubiedrus. Šī programma nodrošina atbalstu visos ķēdes posmos, studentiem veidojot savu uzņēmumu,” savos iespaidos par dalību programmā dalās LU EVF 2. kursa students Niks Jansons.

„Sauso, garlaicīgo lekciju vietā, kas ir pārsātinātas ar teoriju, šeit viss tiek pasniegts interesanti, ar pievienoto vērtību. Regulāri praktiskie piemēri un inovatīvas mācīšanas metodes, kas tiek izmantotas studiju kursā „Uzņēmējdarbības ekonomika”, padara to saistošu un vērtīgu,” par savu dalību programmā un konkrēti studiju kursā „Uzņēmējdarbības ekonomika” stāsta LU EVF Vadības zinību 3. kursa students Valts Vīze

„STUDENTA UZŅĒMĒJA GARU” plānots turpināt līdz 2017. gada septembrim. Runājot par iniciatīvas stratēģisko redzējumu, Jānis Baltačs uzsver, ka, pateicoties esošo un topošo mecenātu atbalstam, tā tiks pilnveidota un paplašināta.

Iniciatīva ir izveidota pateicoties 70 mecenātu ziedojumiem.
Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.