Pieejamās iekārtas

Lai iegūtu prototipu no savas idejas, Jums ir jāsagatavo ideja atbilstošā formātā un jāiepazīstas ar iekārtu, izpētot pieejamos materiālus šajā sadaļā un ražotāja mājas lapā. Kalendāros varat redzēt kad katra no iekārtām ir aizņemta un kad tā ir pieejama. Rezervēt katru no iekārtām Jūs varat rakstot uz e-pastu fablab@lu.lv. Pirms tam konsultējoties vai nosakot darba sarežģītību programmatūrā Jūs varat prognozēt nepieciešamo laiku darba veikšanai.

3D PRINTERIS: MAKERBOT – REPLICATOR 2

MakerBot ir hobija līmeņa 3d printeris, kurš darbojas uz FFF (Fused Filament Fabrication) tehnoloģijas principa ekstrudējot izkausētu PLA materiālu. Šī ir lieliska iekārta, lai ātri un lēti izgatavotu 3D detaļu vai modeli dažādās krāsās. Noderīga informācija:
 

 

LĀZERA GRIEZĒJS/GRAVĒTĀJS 1. Izmantojot CorelDraw vai jebkuru programmu, kas raksta/zīmē vektoros izveidot griešanai nepieciešamo formu. (gravēšanai nav šādu ierobežojumu) 2. Atnest failu uz FabLab un palaist to pie Lāzergriezēju pievienotajā datorā. 3. Atvērt programmu RetinaEngrave3D. 4. Pēc atnestā faila atvēršanas, uzspiest printēšanas opciju un nosūtīt to uz "Full spectrum engineering driver" 5. Kad fails pēc nosūtīšanas atveras RetinaEngrave3D programmā, palaidiet griešanas/gravēšanas darbu ar nepieciešamajiem uzstādījumiem. 6. Video pamācība par programmas RetinaEngrave lietošanu. 7. Lai pilnībā izprastu darbu ar programmatūru un printeri, izlasiet - lāzergriezēja lietošanas instrukciju. 8. Atbildes uz dažādiem interesējošiem jautājumiem var meklēt arī forumā angļu valodā - ŠEIT.