Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Šogad inkubators piedāvā saviem dalībniekiem iespēju testēt biznesa idejas IT jomā platformā projektubanka.lv. Pirmais projekts Ingenium kontroldarbu veidošanas rīks skolotājiem (bildē ir projekta izstrādātāji) jau ir portālā: projektubanka.lv/projects/ingenium .
Šogad inkubators piedāvā saviem dalībniekiem iespēju testēt biznesa idejas IT jomā platformā projektubanka.lv. Pirmais projekts Ingenium kontroldarbu veidošanas rīks skolotājiem (bildē ir projekta izstrādātāji) jau ir portālā: projektubanka.lv/projects/ingenium .
Šogad inkubators piedāvā saviem dalībniekiem iespēju testēt biznesa idejas IT jomā platformā projektubanka.lv. Pirmais projekts Ingenium kontroldarbu veidošanas rīks skolotājiem (bildē ir projekta izstrādātāji) jau ir portālā: projektubanka.lv/projects/ingenium . Viena no komandu vērtēšanas komisijām - no kreisās uzņēmējs un investors Ainārs Spriņģis, SIA INFINITUM 8 īpašnieks Egils Boitmanis, AS SAKRET HOLDINGS padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, farmācijas kompānijas AS "Olainfarm" valdes loceklis Salvis Lapiņš, Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks, LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns.
Inkubatorā sākas nākamais posms – palika spēcīgākās komandas
Nataļja Ņemčenko, LU studentu Biznesa inkubators
22.02.2017

Pagājusī ceturtdiena LU studentu Biznesa inkubatora 5. sezonas dalībniekiem bija visai zīmīga, jo notika komandu atlase nākamajam inkubācijas posmam. Rezultātā attīstību ar inkubatora atbalstu turpinās 30 no 76 sezonas sākumā uzņemtajām komandām, kuras ir pierādījušās sevi un savas biznesa idejas dzīvotspēju.

 

30 biznesa projekti, kuri nākamos 9 mēnešus saņems vēl nopietnāku inkubatora atbalstu biznesa attīstībai ir uzskaitīti šeit: www.biznesainkubators.lu.lv/dalibnieki/5-sezona.

Atlasot komandas nākamajam inkubācijas posmam, eksperti vērtēja, cik pārdomāts ir komandas izveidots biznesa modelis, vai komandas kompetences ir pietiekamas un ideja gana inovatīva, un vai konkrēts bizness ir mērogojams nākotnē. 

Komandu atlasi veica LU studentu Biznesa inkubatora komanda kopā ar pieaicinātajiem ekspertiem – pieredzējušajiem Latvijas uzņēmējiem. Vērtēšanā piedalījās uzņēmējs un investors Ainārs Spriņģis, AS SAKRET HOLDINGS padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, farmācijas kompānijas AS OLAINFARM valdes loceklis Salvis Lapiņš, SIA STIKLA SERVISS vadītāja un biedrības LĪDERE pārstāve Jana Zubricka, SIA DATAKOM valdes priekšsēdētājs Uldis Semeiks, SIA LMT RETAIL & LOGISTICS valdes locekļi Ģirts Ozoliņš un Jānis Ducmanis, SIA INFINITUM 8 īpašnieks Egils Boitmanis, DRAUGIEM GROUP runasvīrs Jānis Palkavnieks, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla pārstāvis Aivis Pavlovs.  

Otrajā posmā – līdz 2017. gada septembrim - inkubatora dalībnieki strādās ar sava biznesa izaugsmes plāniem, pārdošanas attīstīšanu un biznesa mērogošanu. Šiem mērķiem palīgā nāks Rīgas Koučinga skolas profesionāli kouči, piedāvājot bezmaksas koučinga sesijas, un mentori, ko inkubators piesaista katrai dalībnieku komandai individuāli. “Rezultātā mēs sagaidām, ka jaunie uzņēmumi kļūst patstāvīgi vai arī spēj piesaistīt riska kapitālu tālākai attīstībai,” stāsta LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns. 

Viena no vērtīgākām iespējām, ko inkubators piedāvās saviem dalībniekiem arī šosezon, ir biznesa projekta testēšana LU studentu Biznesa inkubatora Inovāciju stendā Modes un izklaides centrā Rīga Plaza. “Ir svarīgi saprast, vai produkts patīk cilvēkiem, kas nav draugi un paziņas, un šajā ziņā Inovāciju stends strādā ļoti labi,” Mikus pastāsta un piebilst, ka pavisam nesen komanda JANSON, piedāvājot centra klientiem savu produktu - meža zvēru kažokādas apģērbus un aksesuārus -, brīvdienās apgrozīja ap 1 500 EUR, kas ir Inovāciju stenda rekords līdz šīm. Tomēr fiziski stāvošajā stendā ir grūti notestēt IT produktus un pakalpojumus, kas ir ievērojama daļa no biznesa inkubatora dalībnieku idejām, tāpēc šogad inkubators piedāvā saviem dalībniekiem iespēju testēt biznesa idejas šajās jomās platformā projektubanka.lv. Pirmais projekts Ingenium kontroldarbu veidošanas rīks skolotājiem jau ir portālā: projektubanka.lv/projects/ingenium.