Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Kas ir Latvijas Universitātes FabLab?
Pēdējās izmaiņas veiktas:
18.03.2016

Latvijas Universitātes FabLab šajā brīdī ir pieejams tikai LU studentu Biznesa inkubatora dalībniekiem prototipu izveidošanai. Citiem klientiem pakalpojumi netiek piedāvāti, jo LU studentu Biznesa inkubatora komanda ir izdarījusi lēmumu fokusēties tikai uzņēmējdarbības veicināšanas virzienā un koncentrējas tiešu uz palīdzību Biznesa inkubatora dalībniekiem uzsākt uzņēmējdarbību.

Kas ir Latvijas Universitātes FabLab?

Latvijas Universitātes FabLab ir atvērta tipa prototipēšanas darbnīca, kur uzņēmēji, izgudrotāji, hobijisti, praktiski cilvēki, inženieri un ideju autori var materializēt savas idejas fiziskā objektā. Atvērta tipa prototipēšanas darbnīca nozīmē to, ka tā ir pieejama visiem gribētājiem un tajā var izgatavot produkta prototipus vai atsevišķas detaļas izmantojot FabLab pieejamos instrumentus un materiālus.

FabLab principa:"The Fab Charter", ar ko varat iepazīties ŠEIT.

Kas atrodas FabLab darbnīcā?

Šajā brīdī ir pieejamas 2 iekārtas:

• 3D printeris - Makerbot replicator 2. Drukas apjoms - 25 x 16 x 15 cm. Drukas materiāls - PLA plastika.
  • Lāzergriezējs - Full Spectrum 5th generation Hobby Laser 45w. Griešanas un gravēšanas maksimālais izmērs - 50,8 x 30,48 cm. Materiāli griešanai,gravēšanai - organiskais stikls (PMMA), koks, citi viegli apstrādājami materiāli, no kuriem neizdalās kaitīgi tvaiki vai nav ugunsnedroši lāzergriešanai.

BILDES NO FABLAB DARBNĪCAS.

Cik maksā FabLab darbnīcā esošo iekārtu izmantošana?

Lai izmantotu FabLab pieejamās iekārtas vispirms ir nepieciešams iepazīties ar pašu FabLab un to kā lietot iekārtas – no idejas sagatavošanas līdz realizācijai.

Šim nolūkam cilvēkiem, kuri ir jauni FabLab darbnīcā, FabLab organizē 3 stundu ievada kursu jeb pamata apmācību.

Par tuvāko apmācības kursa datumu jautājiet zvanot vai rakstot uz e-pastu. Pēc apmācības kursa jums būs iespēja patstāvīgi apieties ar iekārtām un izmantot FabLab.

Kā pieteikties?

Ja Jums ir nepieciešama 3D printera, lāzergriezēja vai CNC frēzes izmantošana, lūdzu, sazinieties ar FabLab Riga.

Papildu informācija:

E-pasts: biznesainkubators@lu.lv